Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol Sahası alt yapı, asfalt, akrilik zemin ve çevre tel çit olarak tümüyle anahtar teslim olarak uygulanabilmektedir.
› Aynı zamanda Çok Amaçlı Saha olarak da kullanımı mümkün olmaktadır.

VOLEYBOL SAHASI VE ÇOK AMAÇLI SAHA YAPIMI
A ) ASFALT ALTYAPI HAZIRLIĞI:
Tesviyesi bitirilmiş alanın etrafına 30×50 cm ebatlarında demir donatılı hatıl beton yapılır. Hatıl betonun çevrelediği alan içerisine 15cm kalınlığında mıcır blokaj ve plentmix tabakası (Dolgu tabakası) döşenir ve silindirlenir. Bu tabaka yapılırken zemine tek tarafa olacak şekilde gerekli oranda eğim verilmelidir. Binder tabakası üzerine 4cm kalınlığında 0-0,5 granül büyüklüğünde spor sahaları için özel olarak üretilen sıfır asfalt tabakası serilir ve silindirlenir.
Asfalt üzeri kaplama alternatifleri:
B ) CUSHİON TABAKALI (KAUÇUK KATMANLI)
AKRİLİK KAPLAMA YAPILMASI:
Asfalt zemin basınçlı su ve hava kompresörü ile toz ve kirlerden temizlenir. temizlenen yüzeye dolgu malzemesi (Acrylic Resurfacer) uygulaması yapılır. 2 Kat Resurfacer Dolgu Özellikli Dolgu malzemesi üzerine 2 kat halinde Kauçuk katman (Unirubber Cushion) tabaka uygulaması yapılır. Kauçuk katman üzerine 2 Kat Premix Boya Dolgu Özellikli katları uygulaması yapılır.
1 Kat Premix Konsantre Boya uygulaması yapılır…
2 Kat Premix Standart Çizgiler uygulaması yapılır.
C) ÇEVRE TEL-ÇİTİ (KAYNAKLI UYGULAMA):
3,00 m ara ile çevre hatıl betonun içinde 76’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 60×2,5 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonra 48 x 2 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 4,00m yüksekliğinde 40X40 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra gergi teli çekilerek montaj i?lemi tamamlanır.
D) AYDINLATMA İÇİN ELEKTRİK TESİSATI YAPILMASI:
Oyun alanına yeterince ışık sağlamak için aydınlatma direğine en az 2’er adet gelecek şekilde (gerek görülürse bu sayı arttırılabilir ) aydınlatma kapasitesine sahip projektör montajı yapılır. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekle?tirilir