Açık Halı Saha Yapımı

 1.      HATIL KAZISI YAPILMASI:

Makine yardımı ile 50×30 hatıl kazısı yapılır. Çıkan topraklar sahadan uzaklaştırılır.
2.      BETONARME HATIL YAPILMASI:

Kalıplar hazırlanır 20 cm toprak altında kalacak şekilde 50×30 hazır betonlar kalıplara dökülerek betonarme hatıl yapılır. Hatıl betonu atıldıktan sonra olu?an havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 2 ve 1 numara çakıl ile doldurularak sıkı?tırılır
3.      DEMİR BORU VE TEL ÇİT İŞLERİ

3,00 m ara ile çevre hatıl betonun içinde 89’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 76×3 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonra 60 x 2,5 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 6,00m yüksekliğinde 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra çelik halat çekilerek montaj i?lemi tamamlanır.
4.      MICIR SERİLMESİ VE SIKIŞTIRILMASI:

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra mıcır, iki aşamalı olarak makine ile serpiştirilip silindir ile sıkıştırılır,ikinci sıkıştırma tamamlandıktan sonra halıuygulaması yapılacak şekle getirilir.
5.       AYDINLATMA DİREĞİ YAPILMASI

50cm Yüksekliğinde hazırlanan kalıp içine Aydınlatma direği dikimi için gerekli olan ankraj borusutemel içine yerleştirilir ve sabitlenir. Daha sonra hazırbetonu kalıp içine dökülerek aydınlatma direği temeli oluşturulur.
6.     AYDINLATMA İÇİN ELEKTRİK TESİSATI YAPILMASI

Oyun alanına yeterince ışık sağlamak için aydınlatma direğine en az 3’er adet gelecek şekilde (gerek görülürse bu sayı arttırılabilir ) aydınlatma kapasitesine sahip projektör montajı yapılır. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.
7.    ÜST KAPATMA AĞININ ÇEKİLMESİ:

15X15 göz aralığında İTHAL paruşut ipinden yapılmaktadır.